Prvosienka – chránená dielňa

Chránená dielňa Prvosienka

Dňa 23.9.2011 APZ Liptovský Hrádok, n.o. zriadila v Liptovskom Hrádku  prvú chránenú dielňu v meste zamestnávajúcu osoby so zdravotným postihnutím pod názvom chránená dielňa Prvosienka. Zamestnáva  pracovníčky s ťažkým zdravotným postihnutím . Pracovnou náplňou Prvosienky je výroba textilných suvenírov, darčekov a reklamných predmetov.

Agentúra podporovaného zamestnávania Liptovský Hrádok, n.o.

APZ, n.o. bola založená v 2008 a jej cieľom je poskytovať služby občanom so zdravotným postihnutím, dlhodobo nezamestnaným občanom a zamestnávateľom. Služby pre zamestnancov sú zamerané na uľahčenie získania zamestnania a zamestnávateľom zas pomáhame získať zamestnanca z radov občanov so zdravotným postihnutím a dlhodobo nezamestnaných občanov.

APZ, n.o. sa snaží vytvárať pracovné príležitosti a podmienky na priateľské prostredie pre svojich zamestnancov zamestnaných v chránenej dielni. Naša APZ zamestnáva “domácich” zamestnancov - občanov Liptova, so zdravotným postihnutím a pomáha im začleniť sa do spoločnosti. Snažíme sa ponúkať firmám zákazky na plnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. Tým zabezpečujeme prácu pre chránenú dielňu Prvosienka. Využívame tvorivé myslenie zamestnancov a ich možnosť sebarealizácie s cieľom začleneniť sa do spoločnosti zdravých ľudí a ukázať, že aj oni sú plnohodnotní občania a dokážu sa začleniť do pracovného procesu.

Kto je zakladateľka chránenej dielne a APZ ?

Jana Badáňová je žena, matka, manželka a predovšetkým človek, ktorý má záujem pomáhať ľuďom. Práca, ktorú robí, ju baví a napĺňa energiou, ktorú potom môže rozdávať. Je presvedčená, že ide po správnej a zmysluplnej ceste.

Prečo v chránenej dielni „dievčatá“ pracujú?

Zuzka: „Som vyučená krajčírka a som rada, že som sa mohla k šitiu vrátiť, zdokonaľovať sa a stále sa niečo nové učiť.“
Evka: „Baví ma práca, ktorou iným robím radosť a potešenie svojimi výrobkami. Rada realizujem svoje nápady v našej dielni.“
Ivka: „Veselé kolegyne, veselé výrobky, veselý deň je to, čo mi je blízke a radosť treba rozdávať, ale ju aj vedieť prijímať. A to ma robí šťastnou.“

 

Z našej činnosti

Suveníry zo Slovenska

Vyrábame originálne suveníry pre informačné centrá, hotely, penzióny. Turisti a hostia si odnesú domov jedinečné, precízne vypracované darčeky zo Slovenska. Výrobky sú uložené v štýlových papierových krabičkách s priesvitným vrchnákom.

Slovenské darčeky s ľudovým motívom.

  • Bábika dievčatko 5 €
  • Bábika chlapček 5€
  • Med – pravý med od slovenských pestovateľov 3 €
  • Dekoračný látkový klobúčik na med 0,80€
  • Anjelik 5 €
  • Srdiečko plnené levanduľou 4 €
anjelik med otvorená
anjel med suvenir
babika srdiečko cervene

Výrobky ušijeme a prispôsobíme podľa Vášho želania, stačí vyplniť formulár, kde môžete špecifikovať kombinácie výrobkov, ktoré budú v krabičkách umiestnené. Tovar posielame na dobierku už od 1 krabičky.

2% pre Prvosienku

  Milí priatelia, 

v mene našej  chránenej dielne PRVOSIENKY si Vás dovoľujeme osloviť s prosbou o darovanie 2% z Vašich daní z príjmov. Vaše 2 % pomôžu zabezpečiť financovanie našej chránenej dielne, a tým zabezpečiť prácu  osobám so zdravotným  postihnutím.
Našim poslaním je poskytovať služby občanom so zdravotným postihnutím, dlhodobo nezamestnaným občanom a zamestnávateľom, ktorí chcú zamestnať ľudí  so zdravotným postihnutím. Služby sú zamerané na aktívne využívanie  potenciálu   občanov so zdravotným postihnutím a ich vzdelávanie.

Ak ešte nie ste rozhodnutí, komu ich poskytnete, podporte prosím touto formou našu neziskovú organizáciu – Agentúru podporovaného zamestnávania Liptovský Hrádok.

Verime, že nás pochopíte, podporíte a pomôžete nám v práci poukázaním 2 % dane z príjmov.

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

>Obchodné meno (Názov): APZ Liptovský Hrádok, n.o. 
> Právna forma: Nezisková organizácia  poskytujúca všeobecne prospešné služby
> IČO/: 42168350 
> Sídlo: 03301 Liptovský Hrádok, Hradná 528/13 

Zo srdca ďakujeme a prajeme veľa zdravia.                                                   Jana Badáňová

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať 
 0918 343 762

Mgr. Jana Badáňová, riaditeľka n.o.

návod ako darovať 2 %  nájdete v nasledujúcom linku 
 
potrebné tlačivá nájdete na tomto linku: