Prvosienka – chránená dielňa

Chránená dielňa Prvosienka

Dňa 23.9.2011 APZ Liptovský Hrádok, n.o. zriadila v Liptovskom Hrádku  prvú chránenú dielňu v meste zamestnávajúcu osoby so zdravotným postihnutím pod názvom chránená dielňa Prvosienka. Zamestnáva  pracovníčky s ťažkým zdravotným postihnutím . Pracovnou náplňou Prvosienky je výroba textilných suvenírov, darčekov a reklamných predmetov.

Agentúra podporovaného zamestnávania Liptovský Hrádok, n.o.

APZ, n.o. bola založená v 2008 a jej cieľom je poskytovať služby občanom so zdravotným postihnutím, dlhodobo nezamestnaným občanom a zamestnávateľom. Služby pre zamestnancov sú zamerané na uľahčenie získania zamestnania a zamestnávateľom zas pomáhame získať zamestnanca z radov občanov so zdravotným postihnutím a dlhodobo nezamestnaných občanov.

APZ, n.o. sa snaží vytvárať pracovné príležitosti a podmienky na priateľské prostredie pre svojich zamestnancov zamestnaných v chránenej dielni. Naša APZ zamestnáva “domácich” zamestnancov - občanov Liptova, so zdravotným postihnutím a pomáha im začleniť sa do spoločnosti. Snažíme sa ponúkať firmám zákazky na plnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. Tým zabezpečujeme prácu pre chránenú dielňu Prvosienka. Využívame tvorivé myslenie zamestnancov a ich možnosť sebarealizácie s cieľom začleneniť sa do spoločnosti zdravých ľudí a ukázať, že aj oni sú plnohodnotní občania a dokážu sa začleniť do pracovného procesu.

Kto je zakladateľka chránenej dielne a APZ ?

Jana Badáňová je žena, matka, manželka a predovšetkým človek, ktorý má záujem pomáhať ľuďom. Práca, ktorú robí, ju baví a napĺňa energiou, ktorú potom môže rozdávať. Je presvedčená, že ide po správnej a zmysluplnej ceste.

Prečo v chránenej dielni „dievčatá“ pracujú?

Zuzka: „Som vyučená krajčírka a som rada, že som sa mohla k šitiu vrátiť, zdokonaľovať sa a stále sa niečo nové učiť.“
Evka: „Baví ma práca, ktorou iným robím radosť a potešenie svojimi výrobkami. Rada realizujem svoje nápady v našej dielni.“
Ivka: „Veselé kolegyne, veselé výrobky, veselý deň je to, čo mi je blízke a radosť treba rozdávať, ale ju aj vedieť prijímať. A to ma robí šťastnou.“

 

Z našej činnosti

Dve percentá pre Prvosienku

Milí priatelia,

v mene nasej chránenej dielne PRVOSIENKY si Vás dovoľujeme osloviť s prosbou o darovanie 2% z Vašich daní z príjmov. Vaše 2 % pomôžu zabezpečiť financovanie našej chránenej dielne, a tým zabezpečiť prácu osobám so zdravotným postihnutím.
Naším poslaním je poskytovať služby občanom so zdravotným postihnutím, dlhodobo nezamestnaným občanom a zamestnávateľom, ktorí chcú zamestnať ľudí so zdravotným postihnutím. Služby sú zamerané na aktívne využívanie potenciálu občanov so zdravotným postihnutím a ich vzdelávanie.

Ak ešte nie ste rozhodnutí, komu ich poskytnete, podporte prosím touto formou našu neziskovú organizáciu – Agentúru podporovaného zamestnávania Liptovský Hrádok.

Verime, že nás pochopíte, podporíte a pomôžete nám v práci poukázaním 2 % dane z príjmov.

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

>Obchodné meno (Názov): APZ Liptovský Hrádok, n.o.
> Právna forma: Nezisková organizácia
> IČO/SID: 42168350
> Sídlo: 03301 Liptovský Hrádok, Hradná 528/13

Zo srdca ďakujeme a prajeme veľa zdravia.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať
0904 631 903, 0918 343 762
Mgr. Jana Badáňová, riaditeľka n.o.

vyhlasenie-zamestnanci 2016

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov-2016

ako na to

Poklady na Liptove čakajú na malých lovcov pokladov

V týchto dňoch šijeme v našej dielni čarovné mešteky pre malých objaviteľov krás Liptova. Tie sa  zaplnia darčekmi a získa ich každé dieťa, ktoré cez prázdniny nájde tri poklady a rozlúšti ich záhady. Parádnu súťaž pre celú rodinu vymysleli a už po tretíkrát zoorganizovali v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Liptov. Dobrodružné leto plné zábavy môže začať. Pridáte sa tiež?